FAQ - najczęściej zadawane pytania

Zarejestrowałem się w Allegro i nie mogę wystawiać przedmiotów na sprzedaż. Co się stało?
Przyczyną jest brak pełnej aktywacji konta - jesteś tak zwaną "kopertką". Nazwa ta bierze się od ikonki symbolizującej kopertę, która wyświetla się przy nazwach użytkowników bez aktywowanego kodu sprzedaży. Przy zaznaczeniu chęci pełnej aktywacji podczas rejestracji konta przesyłka z kodem w formie listu zwykłego powinna dotrzeć w najbliższym czasie. Wolę pełnej aktywacji można także zaznaczyć na odpowiedniej stronie po zalogowaniu się na swoje konto w Allegro.

Jak długo muszę czekać na list z kodem aktywacyjnym?
Przesyłka powinna dotrzeć po 10-14 dniach od rejestracji/okazaniu woli pełnej aktywacji konta. Zdarzają się wyjątki, więc należy uzbroić się w cierpliwość - wysyłanie ponaglających listów do pracowników Allegro mija się z celem.

Co oznaczają znaczki i liczby przy nazwach użytkowników?
Są to punkty za komentarze oraz ich graficzna forma. Za każdy komentarz pozytywny Allegrowicz otrzymuje 1 punkt, za negatywny - traci 1 punkt. Komentarze neutralne nie są punktowane. Liczba punktów to najważniejszy czynnik przy ocenie wiarygodności kontrahenta - umożliwia zapoznanie się z opiniami innych osób o danym sprzedającym/kupującym.

Kim jest Super Sprzedawca?
Super Sprzedawca (inaczej SS) to doświadczony sprzedający, któremu możesz zaufać. Spełnia on szereg warunków Allegro: dba o wysoki poziom obsługi klientów; sprzedaje wiele przedmiotów; ma bardzo wiele komentarzy, z czego zdecydowana większość to "pozytywy". Możesz ubiegać się o tytuł SS - warunki jego uzyskania i inne szczegóły znajdziesz na specjalnej stronie po zalogowaniu się na konto.

Czy istnieje oficjalne forum Allegro?
Oczywiście. Prowadzone są tutaj rozmowy na przeróżne tematy. Głównym warunkiem jest przestrzeganie tematyki danego działu - pozwala to zachować niezwykłą przejrzystość całego forum.
Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!
Strzałka