Porady serwisu ALEGRO 24

Kupowanie

Jeżeli chcesz coś kupić, sprawdź, jak kształtują się ceny podobnych przedmiotów na innych aukcjach. Możesz sporo przepłacić, jeśli nie porównasz cen.

Jeśli opis towaru jest dla Ciebie niewystarczający, wyślij e-mail z odpowiednim zapytaniem do sprzedawcy. W ten sposób możesz rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zwracaj uwagę na koszty przesyłki. Transport ciężkich i dużych przedmiotów może być sporym wydatkiem. Dane o ewentualnych opłatach pocztowych znajdziesz na stronie każdej aukcji (o ile sprzedający zamieścił stosowną informację).

Przeczytaj dokładnie cały opis.

Przeglądając dostępne aukcje według kategorii, korzystaj z możliwości segregowania według ceny, złożonych ofert i pozostałego czasu aukcji.

Warto sprawdzić komentarze osoby, od której chcesz coś kupić. Dzięki temu poznasz opinie innych Allegrowiczów na temat tego użytkownika. System komentarzy to jeden z fundamentów aukcji Allegro, który (w połączeniu z procedurą pełnej aktywacji konta) zwiększa poziom bezpieczeństwa.

W razie wątpliwości skontaktuj się z Zespołem Allegro lub skorzystaj z Pomocy. Jest to naprawdę obszerny zbiór informacji o funkcjonowaniu największej platformy handlowej w Polsce.

Jeśli bardzo zależy Ci na wybranej aukcji, możesz "zaatakować" swoją ofertą w ostatnich minutach licytacji. Dzięki temu potencjalni "konkurenci" mogą nie zdążyć z przebiciem Twojej propozycji.

Korzystaj z bardzo przydatnej opcji obserwowania aukcji. Możesz być wtedy na bieżąco z licytacjami, które Cię interesują. System Allegro może także wysłać informację o kończących się wybranych aukcjach. To naprawdę duże udogodnienie!

Po zakończeniu licytacji skontaktuj się jak najszybciej ze sprzedawcą. "Ekspresowe" transakcje są zawsze mile widziane.

Po sfinalizowaniu aukcji nie zapomnij o wystawieniu stosownego komentarza. Kontrahent z pewnością nie pozostanie dłużny i zrewanżuje się "pozytywem". Dzięki temu zarówno Ty, jak i inni Allegrowicze mogą budować zaufanie innych przez zwiększanie liczby punktów za komentarze na swoim koncie.

Sprzedawanie

Opisz sprzedawany przedmiot bardzo dokładnie. Scharakteryzuj wszystkie szczegóły, które mogą zainteresować potencjalnego kupca.

Jeżeli możesz, dołącz do aukcji zdjęcia towaru. Allegrowicze szczególnie cenią "real photos", czyli fotografie prezentujące dokładnie ten sprzedawany przedmiot. Jest to szczególnie ważne przy licytacjach na przykład telefonów komórkowych, gdy zainteresowani mogą poznać rzeczywisty stan zewnętrzny.

Na innych aukcjach sprawdź popularność i średnią cenę przedmiotu, który chcesz wystawić na sprzedaż. Dzięki temu możesz ustalić odpowiednią cenę wyjściową i oszacować zainteresowanie Allegrowiczów na dany produkt.

Pisz poprawną polszczyzną. Opis aukcji to pewnego rodzaju oferta handlowa, która musi być przyjazna dla potencjalnego klienta.

W miarę możliwości odpisuj na wszystkie pytania zainteresowanych. Napisali do Ciebie, więc z pewnością rozważają nabycie Twojego przedmiotu. Udziel rzetelnej odpowiedzi, przekonaj klienta i uzyskaj kolejną sprzedaż!

Postaraj się, by również paczka z towarem była solidna i schludna. Nawet taki szczegół może zepsuć ogólne wrażenie kupującego. Jest to bardzo ważne w przypadku przedmiotów delikatnych, do których transportu musisz przywiązać szczególną wagę.Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!
Strzałka